«За это нас приветствовать не будут»: Нерозділена любов з ЛНУ / зі спогадів Антоніни Колодій

Моя доля, якій я не забуваю щоразу дякувати, водить мене дивними замкненими колами. Про деякі з них напишу пізніше, можливо в епілозі до своїх спогадів. А от професійне коло, замикання якого актуалізувалося цієї зими з доброї волі шановних професорів Романюка Анатолія Семеновича (зав.кафедри…

Традиційні українські хати під соломою: екзотика чи бідність?

( Про українське традиційне житло як етнокультурну спадщину)

Уривок зі спогадів Антоніни Колодій, які згодом будуть опубліковані у повному обсязі.

70-і роки ХХ століття. Ми з чоловіком почали працювати (спочатку – асистентами в університетах, на ставку 105 крб.пізніше – доцентами, отримуючи від 250 до 320 крб.)…

Антоніна Колодій. “На краю світу” (зі спогадів)

28 грудня 1967р. сталася непомітна для загалу подія віртуального з’єднання двох крайніх точок північного заходу і північного сходу України: студент Московського державного університету, математик Іван Колодій, що народився над Сяном, взяв шлюб зі студенткою того ж самого вузу, істориком Тонею Коваленко, родом з придеснянських країв.…

Все тільки починалося… / Антоніна Колодій

Цієї осені Програма наукових обмінів ім. Фулбрайта відзначає 25 років своєї присутності в Україні. З цієї нагоди Фулбрайтівський офіс у Києві, благодійна громадська асоціація випускників фулбрайтівських програм «Українське фулбрайтівське коло», разом з низкою інших культурно-освітніх організацій провели багато просвітницьких заходів, а також підготували журнал спогадів учасників програми.…

Моя перша вчителька та інші педагоги / Антоніна Колодій

Скільки себе пам’ятаю – хотіла бути вчителькою. Циганка, як тільки було заходила до хати (а їх тоді кочувало по селах чимало), відразу казала: будеш учителькою ))). І я любила своїх учительок, кращих і гірших, усіх! І це при тому, що деяких із них оцінювала критично, адже приміряла їхню діяльність на себе: як би я це робила… Учителі чоловічого роду в семирічці траплялися зрідка, та про них теж дещо буде сказано.…

Радянський винахід – комуналка / Антоніна Колодій

На Фейсбук-сторінці групи істориків HISTORIANS.IN.UA учора (28.08.2017) помістили статтю про “хрущовки” та їх вплив на зміни в побуті радянських людей. Вона викликала жваву дискусію – минуле різними людьми бачиться по-різному. Моїй сім’ї не довелося пожити в хрущовці, бо аж до 1990 р.