Коментарі та повідомлення

Збережемо гідність, матимемо й свободу / Антоніна Колодій

[2017]

Думки та побажання з нагоди дня Гідності і Свободи та свята Архангела Михаїла. (Пост на Фейсбуці від 21.11.2017 року).

Читати далі

Враження від столиці – 2 роки по тому

[2016]

Антоніна Колодій.
26-27 квітня, на 30-у річницю Чорнобильської трагедії, відвідала столицю. Нагода: конгрес політологів, організований в ІПіЕНД НАН України Асоціацією українських політологів та громадською Академією політичних наук. Повернулася за три дні до Великодня, який припав цьогоріч на 1-ше травня. Які враження привезла? Чи зігрілася в Києві, як бажали мені друзі перед від’їздом? Якою побачила столицю через два роки після трагедії на Майдані і два роки сподівань на рішучі зміни?

Читати далі

Чи будуть львів’яни голосувати за «менше зло»?

[2015]

Антоніна Колодій. Чи будуть львів’яни голосувати за «менше зло»? Трохи “нічної філософії” на тему виборів.15.11.2015.

Текст написаний у вигляді поста для “Фейсбука” напередодні у другого туру виборів мерів міст України, у тому числі й міста Львова. У ньому мовиться про зміст формули “обирай з двох зол менше”, про те, звідкіля вона походить, в яких випадках застосовується в країнах усталеної демократії та наскільки підходить для умов України, і, насамперед, Львова.

Читати далі

З дискусій про партії на ФБ: про “залізний закон” Роберта Міхельса і олігархізацію політики в Україні

[2015]

Антоніна Колодій. Про “залізний закон” Роберта Міхельса і олігархізацію політики в Україні. Відповідь на питання Т. Плахтія “що робити з законом олігархізації Міхельса, який в наших реаліях, на мою думку, і є причиною всіх проблем – надто швидко влада концентрується в кокусі, який оптом скуповують олігархи”.

Читати далі

З дискусій про партії на ФБ: про можливість створення партіями ідеологій довкола “організаційного ідеалу”

[2015]

Дискусія на Фейсбуці щодо пропозиції Тараса Плахтія творити мережеві партії довкола ними ж створених ідеологій (ядром яких буде “організаційний ідеал”).

Читати далі

З дискусій про партії на ФБ: Час великих ідеологій минув

[2015]

Антоніна Колодій: Час великих ідеологій минув. Потрібні партії, ефективні сьогодні

http://zik.ua/ua/news/2015/10/12/antonina_kolodiy_chas_velykyh_ideologiy_mynuv_potribni_partii_efektyvni_sogodni_632481

Підхід до трансформації партій в Україні має бути комлексним, із задіянням економічних, правових, організаційних та ідеологічних важелів. Треба давати відповіді на запити сучасної епохи і, використовуючи її можливості, робити такі кроки в партійному будівництві, які будуть ефективними сьогодні.

Читати далі

Українці утверджуються як нація, що вміє за себе постояти

[2015]

“Українці утверджуються як нація, що вміє за себе постояти…” Коментар для IА ZIK до Дня Незалежності. 21 серпня, 2015.
http://zik.ua/ua/analytics/2015/08/21/ukraintsi_utverdzhuyutsya_yak_natsiya_shcho_vmiie_za_sebe_postoyaty_618118

24-ту річницю Незалежності Україна зустрічає у стані неоголошеної війни, з окупованою Росією частиною території і за крок від дефолту. Але це не причина зневірюватися у майбутньому, а, навпаки, шанс, який потрібно використати. Проте для цього необхідно перемогти не лише зовнішнього ворога, а й наші внутрішні вади. Інформагенція ZIK звернулася до авторитетних людей, лідерів громадської думки, із запитанням, чи, попри всі проблеми, є в України підстави для оптимізму? Своїми міркуваннями щодо майбутнього держави, громадянського суспільства поділилися Євген Захаров, Антоніна Колодій, Тарас Чорновіл, Андрій Курков та Ярослав Грицак.

Читати далі

Про патріотизм і свободу тепер і 15 років тому

[2015]

Антоніна Колодій. Про патріотизм і свободу тепер і 15 років тому.

Для ФБ, 2015-08-23

Правова держава – це наше надзавдання; усього суспільства, і молодих людей, насамперед. Самі себе маємо витягти з болота за халяви власних чобіт.

Читати далі

Про 8 і 9 травня як дні пам’яті і примирення

[2015]

Антоніна Колодій про 9 травня: Це день суму і згадування батьків, які не повернулися з війни

06 травня, 2015, 14:53

http://zik.ua/ua/news/2015/05/06/antonina_kolodiy_pro_9_travnya_tse_den_sumu_i_zgaduvannya_batkiv_yaki_ne_povernulysya_z_viyny_587294

День перемоги – це день суму, поминання загиблих, згадування батьків, які не повернулися з війни. Тепер до сприйняття цього дня ще додалися маки як символ загальнолюдський, проникливий і дуже виразний.

Читати далі

Про наміри Путіна і його тимчасове зникнення

[2015]

Антоніна Колодій: Путін не зупиниться, поки його не зупинять. Останні Мінські домовленості – це поки що невеликий крок на довгому шляху до миру.

ZIK, Feb 20, 2015
http://zik.ua/ua/news/2015/20/antonina_kolodiy_putin_ne_zupynytsya_poky_yogo_ne_zupynyat_566296
Про це сьогодні під час онлайн-інтернет-відеомоста між Львовом-Москвою-Петрозаводськом на тему «Як цьогорічні Мінські домовленості вплинуть на агресивну політику Росії проти України і реакцію на війну в Донбасі країн ЄС і США?» у Львівському прес-клубі заявила політолог Антоніна Колодій.
——————–
Антоніна Колодій про Путіна: Режим дав тріщину, але тоталітарні лідери просто так не щезають

Mar 12, 2015 http://zik.ua/ua/news/2015/03/12/antonina_kolodiy_pro_putina_totalitarni_lidery_prosto_tak_ne_shchezayut__rezhym_dav_trishchynu_571791

У довгостроковій перспективі відхід режиму Путіна – навіть якщо на його місце прийдуть ще більші яструби – принесе для України позитивні зміни, бо це ознаменує початок кінця тоталітарної системи.
Про це сьогодні у коментарі ІА ZIK зазначила політолог, професор, завідувач кафедри політичних наук і філософії Львівського регіонального інституту державного управління Академії державного управління при Президентові України Антоніна Колодій.

Читати далі